zajęcia dodatkowe

poznaj pełną możliwości ofertę rozwoju

Program przedszkolny obejmuje szereg zajęć dodatkowych, które kształcą i rozwijają Maluchy. Zajęcia dostosowane są do poziomu rozwoju dziecka. Posiadamy jedną sale przystosowaną do zabaw oraz drugą sale dydaktyczną gdzie odbywa się szereg ćwiczeń wspomagających rozwój dziecka. Placówka posiada także przytulną sypialnie zachęcającą dzieci do leżakowania. Jednak w żłobku nie ma obowiązku leżakowania, dzieci w tym czasie mogą posłuchać bajek lub muzyki relaksacyjnej. Pomieszczenia są wyposażone w nowoczesny sprzet oraz potrzebne pomoce dydaktyczne, umożliwiające dzieciom jak najlepsze warunki do bezpiecznej zabawy i nauki.
Staramy się aby z dnia na dzień zaskoczyć naszych milusińskich, dlatego też bardzo często odwiedzają nas teatrzyki, artyści (iluzjoniści, muzycy, mimowie itp.)
Dzieci celebrują wiele nietypowych świąt np. Dzień piegów czy też Dzień pluszowego misia.
Staramy się urozmaicać każdy dzień aby stawał się bardziej kolorowy od poprzedniego. Dążymy do tego aby w jak największym stopniu wykorzystywać potencjał naszych dzieci.
Pragniemy być dla Dzieci -i z Dziećmi- w ich małych kroczkach stawianych w dzisiejszej rzeczywistości.
Zapraszamy – poznajcie nas i nasze zwyczaje, być może Wam się spodobamy….

zajęcia z j. angielskiego oraz francuskiego

 

zajęcia rytmiczno-umuzykalniające

Rozbudzają  wrażliwości muzyczną i estetyczną dzieci,zamiłowanie do ruchu przy akompaniamencie muzyki lub śpiewu piosenki, rozwijają pamięci muzyczną i ruchową oraz dyspozycyjność aparatu ruchowego (prawidłowej postawy i estetyki ruchu) i głosowego (poprawnego śpiewania – wydobywania dźwięków). Wykształcają u dzieci koncentrację uwagi i spostrzegawczości, przystosowania się  do pracy w zespole, a co za tym idzie umiejętności ponoszenia odpowiedzialności za powierzone zadania

taniec

wspiera u dzieci zarówno ich rozwój motoryczny jak i poczucie rytmu

Dogoterapia

metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę.

Gimnastyka paluszkowa

To kompleksowy program zawierający rozwojowe gry i zabawy, historyjki, rymowanki i ćwiczenia, służące poprawie zdolności motorycznych i pisania odręcznego. Program ten pomaga rozwinąć siłę i giętkość palców, rąk i ramion. Rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność manualną. Sprzyja użyciu i zrozumieniu przez dzieci języka mówionego. Buduje zdolności kognitywnei dostarcza możliwości ćwiczenia samoregulacji.

Bajkoterapia

to, mówiąc najprościej, terapia przez bajki.

Gimnastka buzi i języka

ćwiczenia motoryczne narządów artykulacyjnych

Gimnastyka poranna

zestaw ćwiczeń porannych

zajęcia  karate

wpływają na rozwój stanowczości i opanowania, stawiają na osiąganie celów i potrzebę przynależności, pomagają w rozwoju koncentracji i nauki, przy czym przynoszą korzyści fizyczne.

Zajęcia logopedyczne

stymulowanie prawidłowego rozwoju mowy, korygowanie istniejących wad wymowy,utrwalanie prawidłowych wzorców mowy, rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości.

BAL I DZIEÑ RODZINY

Co roku organizujemy wielki bal karnawałowy oraz Dzień Rodziny z motywem przewodnim.